juniori4

  • Juniori IV - Faza pe euroregiune RO8

    AMH Bucuresti organizeaza in data de 09-10.04.2016faza pe euroregiune (RO8) la Juniori IV (masculin + feminin).

    Sala de desfasurare inca nu este stabilita (inca se asteapta propuneri de sali).Inscrierea se face pe email (Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.) sau la telefon : 0745609931 ).

    Termen de inscriere : pana la 05.04.2016 (inclusiv). Orice inscriere dupa aceasta data nu va validata.

    Echipe inscrise:

    Nr. Crt. Juniori IV feminin  Juniori IV masculin
    1 AMC DINAMO AMC
    2 ACS Unirea Dobroesti  CSA Steaua
    3 CSS 2   Balotesti
    4  CS Rapid CSM Bucuresti
    5  ACS Corbeanca  CSS 2
    6  Hc. M.V. 88  
    7  CSS 6  
    8 CSM Bucuresti  
    9 CSA Steaua  
    10    

    Regulamentul competitiei poate fi gasit la : www.frh.ro/frh/pdf/regulamente/Juniori%20IV.pdf

    Un club poate sa inscrie numai 1 echipa (selectionata).

    Au drept de joc sportivi nascuti in anii 2003 - 2004 si mai tineri.
    Legitimarea sportivilor se va face pe baza de :
    - Legitimatie F.R.Handbal;  sau
    - Copie xerox a Certificatului de Nastere cu poza, viza anuala si viza medicala – vizata de catre A.J.H. / A.M.H. sau
    - Legitimatie de sportiv eliberata de A.J.H. / A.M.H., cu poza, viza medicala si viza anuala
    Se poate juca pe baza de tabel, sau legitimatii FRH/AMH cu viza medicala valabila(individuala la fiecare jucator) obligatorie.

    In toate fazele competitiei echipele participante au obligatia de a folosi numai sportivi proprii.  Nu sunt permise imprumuturile de jucatori.
    Regulamentul de joc :
    - Timpul de joc: 2 reprize x 20 minute;
    - Pauza: 5 minute;
    - Eliminarea: 1 minut.
    Se recomanda ca sportivii (ele) care sunt inscrisi (e) sa participe efectiv la joc.
    Foaia de arbitraj :
    - Raport de joc F.R.H.;
    - pot fi inscrisi pana la 16 jucatori (e), din care cel mult 3 (trei) sportivI nascuti in anii2005 si/sau 2006;
    - Nerespectarea cerintelor de varsta se sanctioneaza astfel:
    - omologarea rezultatului cu 0 – 10, pentru echipa in culpa, aceasta fiind si penalizata cu scaderea a 1 (un) punct in clasament.

    Jocurile se vor desfasura pe teren regulamentar (nu redus) cu scor  . 


    Juniori IV masculin - Sala Scoala 30

    sambata 09.04.2016      
    Ora Echipa A   Echipa B Rezultat
    14:00 Dinamo AMC CSA Steaua
    14:45 CS Balotesti CSM Bucuresti
    15:30 CSA Steaua CSS 2
    16:15 CS Balotesti Dinamo AMC
    17:00 CSM Bucuresti CSS 2
    duminica 10.04.2016       
    10:00 Dinamo AMC CSM Bucuresti
    10:45 CSS 2 CS Balotesti
    11:30 CSM Bucuresti CSA Steaua
    12:15 CSS 2 Dinamo AMC
    13:00 CSA Steaua CS Balotesti

     

    Juniori IV feminin- Sala Elite Sun Plaza

    Capii de serie pentru fiecare grupa sunt echipele participante la Turneul Final Junioare IV / MiniHandbal din sezonul anterior  (2014-2015)
    Sedinta tehnica pentru formarea grupelor va avea loc la ora sambata 09.04.2016  ora 09:00 la sala .

      Grupa A Grupa B Grupa C
      A1 B1 C1
      A2 B2 C2
      A3 B3 C3
           
     Sambata 09.04.2016     
    Ora Echipa A Echipa B Rezultat
    10:00 A1 A3  
    11:00 B1 B3  
    12:00 C1 C3  
       
    13:00 A1 A2  
    14:00 B1 B2  
    15:00 C1 C2  
       
    16:00 A2 A3  
    17:00 B2 B3  
    18:00 C2 C3  
           
           
      Grupa Semif 1 Grupa Semif 2  
      Loc 1 Gr A Loc 1 Gr B  
      Loc 2 Gr B Loc 2 Gr A  
      Loc 1 Gr C Loc 2 Gr C  
           
     Duminica 10.04.2016     
    9:00 Loc 1 Gr A Loc 1 Gr C  
    10:00 Loc 1 Gr B Loc 2 Gr C  
    11:00 Loc 1 Gr A Loc 2 Gr B  
    12:00 Loc 1 Gr B Loc 2 Gr A  
    13:00 Loc 2 Gr B Loc 1 Gr C  
    14:00 Loc 2 Gr A Loc 2 Gr C  
           
    15:00 Loc 2 Semif Gr 1 Loc 2 Semif Gr2 Finala mica
    16:00 Loc 1 Semif Gr 1 Loc 1 Semif Gr2 Finala mare
  • Juniori IV 2014-2015

    Echipe inscrise la Juniori IV (masculin + feminin) sezonul 2014-2015

    Juniori 4 masculin (click pe echipe pentru a descarca tabelul cu jucatori)

    1 CS Balotesti Chiajna  
    2 CS Dinamo AMC  
    3 CSM Bucuresti A  
    4 CSM Bucuresti B  
    5 AS Tonus  
    6 Col.Teh Media  
    7 Hc.Sc. 88 M.V.  
    8 CSM Ploiesti  
    9 CS Bucuresti 2010  
    10 ACS Romcat Ploiesti  
    11 SPARTANII DIN COSBUC  

     

    Junioare 4 feminin(click pe echipe pentru a descarca tabelul cu jucatori)

    1 CSM Bucuresti A  
    2 CSM Bucuresti B  
    3 CS Rapid  
    4 CSS 6 A  
    5 CSS 6 B  
    6 CSS 2 A  
    7 CSS 2 B  
    8 ACS Corbeanca  
    9 AS Tonus  
    10 AMC  
    11 CSS Ilfov  
    12 CSO Voluntari  
    13 Hc.Sc. 88 M.V.  
    14 CS Danubius Calarasi  
    15 SPARTANII DIN COSBUC  
  • Turneu Semifinal Juniori 4 masculin+feminin

    Turneul Semifinal Juniori 4 masculin + feminin pentru euroregiunile RO3+RO8 va fi organizat de catre AMH Bucuresti in perioada 30 mai - 01 iunie 2014.

    IMPORTANT: Decalarea cu 1 saptamana a datei stabilite initial vine in urma alegerilor euro-parlamentare ce se desfasoara la data de 25.05.2014.

    Juniori 4 masculin

    Sala: Scoala 30 (sambata + duminica)
    Adresa:
    Școala 30 Grigore Ghica Voievod , Strada Lăptari Tei 23, București 023626
    Pozitionare Google: click aici

    Sedinta tehnica (unde se vor valida in prezenta TUTUROR ANTRENORILOR si OFICIALILOR listele cu jucatori) va incepe la ora 10:00

    Echipe calificate:

      RO 3 RO 8 
    1  CS Blejoi AS Tonus
    2  HC Alexandria  Col.Teh. Media
    3 HC Arges Pitesti   CS Concordia Chiajna
    4 CS Topoloveni   Asociatia Marian Cozma

     

      Grupa A Grupa B
      Loc I Gr.A Loc I Gr.B
      Loc II Gr.A Loc II Gr.B
      Loc III Gr.A Loc III Gr.B
      Loc IV Gr.A Loc IV Gr.B
         
    Sambata 31.05.2014  
    11:10 Loc I Gr.A Loc IV Gr.A
    12:00 Loc I Gr.B Loc IV Gr.B
    12:50 Loc II Gr.A Loc III Gr.A
    13:40 Loc II Gr.B Loc III Gr.B
    14:30 Loc IV Gr.A Loc III Gr.A
    15:20 Loc IV Gr.B Loc III Gr.B
    16:10 Loc I Gr.A Loc II Gr.A
    17:00 Loc I Gr.B Loc II Gr.B
         
    Duminica 01.06.2014  
    11:00 Loc II Gr.A Loc IV Gr.A
    11:50 Loc II Gr.B Loc IV Gr.B
    12:40 Loc III Gr.A Loc I Gr.A
    13:30 Loc III Gr.B Loc I Gr.B
         
    15:00 Loc IV Gr A Loc IV Gr B
    15:50 Loc III Gr A Loc III Gr B
    16:40 Loc II Gr A Loc II Gr B
    17:30 Loc I Gr A Loc I Gr B

     

    Junioare 4 feminin

    Sala: Lucian Grigorescu (Floreasca) (sambata + duminica)

    Adresa:Av. Popa Marin Nr.2, Sector 1, Bucuresti

    Sedinta tehnica (unde se vor valida in prezenta TUTUROR ANTRENORILOR si OFICIALILOR listele cu jucatori) va incepe la ora 10:00

    Echipe calificate:

      RO 3 RO 8 
    1 CSO Activ Plopeni  CSM Bucuresti
    2  CSM Ploiesti  CS Rapid
    3  LPS Pitesti  CSS 6
    4  CSS Slobozia  CSO Voluntari/CSS 2

     

      Grupa A Grupa B
      Loc I Gr.A Loc I Gr.B
      Loc II Gr.A Loc II Gr.B
      Loc III Gr.A Loc III Gr.B
      Loc IV Gr.A Loc IV Gr.B
         
    Sambata 31.05.2014  
    11:10 Loc I Gr.A Loc IV Gr.A
    12:00 Loc I Gr.B Loc IV Gr.B
    12:50 Loc II Gr.A Loc III Gr.A
    13:40 Loc II Gr.B Loc III Gr.B
    14:30 Loc IV Gr.A Loc III Gr.A
    15:20 Loc IV Gr.B Loc III Gr.B
    16:10 Loc I Gr.A Loc II Gr.A
    17:00 Loc I Gr.B Loc II Gr.B
         
    Duminica 01.06.2014  
    11:00 Loc II Gr.A Loc IV Gr.A
    11:50 Loc II Gr.B Loc IV Gr.B
    12:40 Loc III Gr.A Loc I Gr.A
    13:30 Loc III Gr.B Loc I Gr.B
         
    15:00 Loc IV Gr A Loc IV Gr B
    15:50 Loc III Gr A Loc III Gr B
    16:40 Loc II Gr A Loc II Gr B
    17:30 Loc I Gr A Loc I Gr B

     

     

    R E G U L A M E N T

    de organizare si desfasurare a turneelor interzonale de

    minihandbal si juniori IV, fete si baieti.

    1.   Echipele se vor prezenta la sedinta tehnica cu urmatoarele documente pentru omologarea jucatorilor/jucatoarelor:

    - legitimatii de jucator/e sau copii ale certificatelor de nastere cu poza avind viza AJH/ AMH-urilor insotite de vizele medicale in termen de valabilitate precum si cu tabele in care vor fii trecute loturile echipelor cu sportivi/e ce vor fii folositi/e pe toata durata desfasurarii competitiei, dupa modelul mai jos prezentat :

    Denumire echipa

    Nr crt

    Nume

         prenume

    Nr.legitimatie sau

    Serie/nr certificat nastere

    echipament

    Observatii

               
               

    -      pentru jucatorii/jucatoarele imprumutati/e de la altecluburi (nu mai mult de 4 (patru) jucatori/jucatoare pot fii folositi la jocuri)acordul scris privind transferul jucatorilor/jucatoarelor ale ambelor cluburi (cel de provenienta respective cel de folosinta) cu viza ambelor AJH/AMH (unde cluburile sunt afiliate).

    2.    Au drept de joc sportivi nascuti in anii 2001 - 2002 si mai tineri;

    3.   Regulament de joc:

               -   timpul de joc: 2 (doua) reprize x 20 minute

    -         pauza: 5 minute

    -         eliminarea: 1 minut

    -         minge nr. 1

    4.    Raport de joc:

    -     raport de joc tip FRH

    -     pot fi inscrisi pana la 16 jucatori (e), din care cel mult 3 (trei)

    sportivI nascuti in anul 2003;

    -     nerespectarea cerintelor de varsta se sanctioneaza astfel:

    -     omologarea rezultatului cu 0 – 10, pentru echipa in culpa,aceasta fiind si penalizata cu scaderea a 1 (un) punct inclasament.

    5.         Clasamente

    -     Conform Regulamentului de organizare si desfasurare a competitiilor

    nationale de handbal (R.O.D.C.N.H.)

    -     Omologarea rezultatelor pentru toate fazele competitiei revin comisiei organizatorice a A.J.H. /A.M.H. organizatoare.

    6.         Procedura de repartizare a echipelor in grupe:

    6.1.Echipele clasate pe locurile 1-4 in euroregiunea 8 vor fi repartizate cate 2 in grupele turneului interzonal, prin tragere la sorti.

    6.2. Echipele clasate pe locurile 1-4 in euroregiunea 8 isi vor trage la sorti pozitia in grupele turneului interzonal, in ordinea urmatoare: echipa clasata pe locul 1, echipa clasata pe locul 2, echipa clasata pe locul 3, echipa clasata pe locul 4.

    6.3. Echipele calificate din euroregiunea 3 isi vor trage la sorti pozitia in grupele turneului in ordinea stabilita in turneul pe euroregiune: echipa clasata pe locul 1, echipa clasata pe locul 2, echipa clasata pe locul 3, echipa clasata pe locul 4.

    6.4.      Dupa tragerea la sorti a grupelor fiecare echipa isi va trage la sorti pozitia in grupa la care se va aplica tabela Berger.

    7.         Toate cheltuielile aferente bunei desfasurari ale competitiei vor fii achitate de fiecare echipa in parte, dupa cum umeaza:

     

                2 arbitri centru                      =          2 x 30

     

                1 scorer                                  =          1 x 15

     

                1 cronometror                       =          1 x 15

     

                1 manipulator tabela           =          1 x 15

     

                1 asistent medical                =          1 x 25

     

                TOTAL JOC                         =          160

     

                Total echipa / joc                  =          80

     

               

     

    TOTAL ECHIPA / TURNEU (4 jocuri)    =          320 lei

            

Go to top