Turneul Semifinal Juniori 4 masculin + feminin pentru euroregiunile RO3+RO8 va fi organizat de catre AMH Bucuresti in perioada 30 mai - 01 iunie 2014.

IMPORTANT: Decalarea cu 1 saptamana a datei stabilite initial vine in urma alegerilor euro-parlamentare ce se desfasoara la data de 25.05.2014.

Juniori 4 masculin

Sala: Scoala 30 (sambata + duminica)
Adresa:
Școala 30 Grigore Ghica Voievod , Strada Lăptari Tei 23, București 023626
Pozitionare Google: click aici

Sedinta tehnica (unde se vor valida in prezenta TUTUROR ANTRENORILOR si OFICIALILOR listele cu jucatori) va incepe la ora 10:00

Echipe calificate:

  RO 3 RO 8 
1  CS Blejoi AS Tonus
2  HC Alexandria  Col.Teh. Media
3 HC Arges Pitesti   CS Concordia Chiajna
4 CS Topoloveni   Asociatia Marian Cozma

 

  Grupa A Grupa B
  Loc I Gr.A Loc I Gr.B
  Loc II Gr.A Loc II Gr.B
  Loc III Gr.A Loc III Gr.B
  Loc IV Gr.A Loc IV Gr.B
     
Sambata 31.05.2014  
11:10 Loc I Gr.A Loc IV Gr.A
12:00 Loc I Gr.B Loc IV Gr.B
12:50 Loc II Gr.A Loc III Gr.A
13:40 Loc II Gr.B Loc III Gr.B
14:30 Loc IV Gr.A Loc III Gr.A
15:20 Loc IV Gr.B Loc III Gr.B
16:10 Loc I Gr.A Loc II Gr.A
17:00 Loc I Gr.B Loc II Gr.B
     
Duminica 01.06.2014  
11:00 Loc II Gr.A Loc IV Gr.A
11:50 Loc II Gr.B Loc IV Gr.B
12:40 Loc III Gr.A Loc I Gr.A
13:30 Loc III Gr.B Loc I Gr.B
     
15:00 Loc IV Gr A Loc IV Gr B
15:50 Loc III Gr A Loc III Gr B
16:40 Loc II Gr A Loc II Gr B
17:30 Loc I Gr A Loc I Gr B

 

Junioare 4 feminin

Sala: Lucian Grigorescu (Floreasca) (sambata + duminica)

Adresa: Av. Popa Marin Nr.2, Sector 1, Bucuresti

Sedinta tehnica (unde se vor valida in prezenta TUTUROR ANTRENORILOR si OFICIALILOR listele cu jucatori) va incepe la ora 10:00

Echipe calificate:

  RO 3 RO 8 
1 CSO Activ Plopeni  CSM Bucuresti
2  CSM Ploiesti  CS Rapid
3  LPS Pitesti  CSS 6
4  CSS Slobozia  CSO Voluntari/CSS 2

 

  Grupa A Grupa B
  Loc I Gr.A Loc I Gr.B
  Loc II Gr.A Loc II Gr.B
  Loc III Gr.A Loc III Gr.B
  Loc IV Gr.A Loc IV Gr.B
     
Sambata 31.05.2014  
11:10 Loc I Gr.A Loc IV Gr.A
12:00 Loc I Gr.B Loc IV Gr.B
12:50 Loc II Gr.A Loc III Gr.A
13:40 Loc II Gr.B Loc III Gr.B
14:30 Loc IV Gr.A Loc III Gr.A
15:20 Loc IV Gr.B Loc III Gr.B
16:10 Loc I Gr.A Loc II Gr.A
17:00 Loc I Gr.B Loc II Gr.B
     
Duminica 01.06.2014  
11:00 Loc II Gr.A Loc IV Gr.A
11:50 Loc II Gr.B Loc IV Gr.B
12:40 Loc III Gr.A Loc I Gr.A
13:30 Loc III Gr.B Loc I Gr.B
     
15:00 Loc IV Gr A Loc IV Gr B
15:50 Loc III Gr A Loc III Gr B
16:40 Loc II Gr A Loc II Gr B
17:30 Loc I Gr A Loc I Gr B

 

 

R E G U L A M E N T

de organizare si desfasurare a turneelor interzonale de

minihandbal si juniori IV, fete si baieti.

1.    Echipele se vor prezenta la sedinta tehnica cu urmatoarele documente pentru omologarea jucatorilor/jucatoarelor:

- legitimatii de jucator/e sau copii ale certificatelor de nastere cu poza avind viza AJH / AMH-urilor insotite de vizele medicale in termen de valabilitate precum si cu tabele in care vor fii trecute loturile echipelor cu sportivi/e ce vor fii folositi/e pe toata durata desfasurarii competitiei, dupa modelul mai jos prezentat :

Denumire echipa

Nr crt

Nume

     prenume

Nr.legitimatie sau

Serie/nr certificat nastere

echipament

Observatii

           
           

-       pentru jucatorii/jucatoarele imprumutati/e de la altecluburi (nu mai mult de 4 (patru) jucatori/jucatoare pot fii folositi la jocuri) acordul scris privind transferul jucatorilor/jucatoarelor ale ambelor cluburi (cel de provenienta respective cel de folosinta) cu viza ambelor AJH/AMH (unde cluburile sunt afiliate).

2.    Au drept de joc sportivi nascuti in anii 2001 - 2002 si mai tineri;

3.   Regulament de joc:

           -   timpul de joc: 2 (doua) reprize x 20 minute

-          pauza: 5 minute

-          eliminarea: 1 minut

-          minge nr. 1

4.    Raport de joc:

-     raport de joc tip FRH

-     pot fi inscrisi pana la 16 jucatori (e), din care cel mult 3 (trei)

sportivI nascuti in anul 2003;

-     nerespectarea cerintelor de varsta se sanctioneaza astfel:

-     omologarea rezultatului cu 0 – 10, pentru echipa in culpa,aceasta fiind si penalizata cu scaderea a 1 (un) punct inclasament.

5.         Clasamente

-     Conform Regulamentului de organizare si desfasurare a competitiilor

nationale de handbal (R.O.D.C.N.H.)

-     Omologarea rezultatelor pentru toate fazele competitiei revin comisiei organizatorice a A.J.H. /A.M.H. organizatoare.

6.         Procedura de repartizare a echipelor in grupe:

6.1.Echipele clasate pe locurile 1-4 in euroregiunea 8 vor fi repartizate cate 2 in grupele turneului interzonal, prin tragere la sorti.

6.2. Echipele clasate pe locurile 1-4 in euroregiunea 8 isi vor trage la sorti pozitia in grupele turneului interzonal, in ordinea urmatoare: echipa clasata pe locul 1, echipa clasata pe locul 2, echipa clasata pe locul 3, echipa clasata pe locul 4.

6.3. Echipele calificate din euroregiunea 3 isi vor trage la sorti pozitia in grupele turneului in ordinea stabilita in turneul pe euroregiune: echipa clasata pe locul 1, echipa clasata pe locul 2, echipa clasata pe locul 3, echipa clasata pe locul 4.

6.4.      Dupa tragerea la sorti a grupelor fiecare echipa isi va trage la sorti pozitia in grupa la care se va aplica tabela Berger.

7.         Toate cheltuielile aferente bunei desfasurari ale competitiei vor fii achitate de fiecare echipa in parte, dupa cum umeaza:

 

            2 arbitri centru                      =          2 x 30

 

            1 scorer                                  =          1 x 15

 

            1 cronometror                       =          1 x 15

 

            1 manipulator tabela           =          1 x 15

 

            1 asistent medical                =          1 x 25

 

            TOTAL JOC                         =          160

 

            Total echipa / joc                  =          80

 

           

 

TOTAL ECHIPA / TURNEU (4 jocuri)    =          320 lei

        

Go to top