Adunarea Generala a A.M.H. va avea loc  miercuri 23.09.2015 ora 17:30 -  echipe juniori  si incepand cu ora 19:00 - echipe seniori (Divizia B), la sediul administrativ al A.M.H. din incinta Liceului Kretzulescu.

Ordinea de zi:

         - Raport de activitate anul 2014-2015
        
- Raport de cheltuieli
         - Discutii schimbari de regulament
         - Sugestii de imbunatatire a activitatii
         - Alte discutii

Cu ocazia Adunarii Generale,  , precum si pana  luni, 28.09.2015, echipele interesate se pot  inscrie in  noua editie a Campionatelor Municipale de Handbal,  2015 - 2016, la juniori si seniori (Divizia B). De asemenea echipele sunt obligate a prezenta si adresa cu sala de jocuri sportive unde-si desfasoara jocurile cand sunt considerate gazde.

Documente necesare inscrierii echipelor in competitia municipala:
        Cerere de inscriere (click pe link) din partea clubului, asociatiei sportive, sectiei, universitatii, liceelor,  scolilor cu program sportiv, (clase), asociatii sportive de drept  privat, alte grupari cu profil handbal si care nu au scop lucrativ  sau patrimonial,  in conformitate cu  art. 3 din Statutul A.M.H. Buc., semnata si stampilata de club.
        Cerere de afiliere (click pe link) , pentru cei care nu sunt deja afiliati la A.M.H. Buc., nu este cazul echipelor din provincie.
        Cerere de legitimare(click pe link) , pentru a putea fi eliberate carnete.
        Tabel nominal sportivi (click pe link) , de trimis OBLIGATORIU in format electronic pe adresa de mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. .
        Cei care nu au tabelul cu jucatorii trimis pana la data mentionata mai sus nu vor fi programati in campionat pana la intrunirea conditiilor.
      
      Orice alt document care sa ateste calitatea si dreptul celor in cauza  sa  poata  participa  la competitii  municipale de handbal.

 

 

AG 23.09.2015

Prezenta:

Rapid – Aiacoboae Anita

ACS Unirea Dobroesti – Tane Vasile

Scoala 88 – Iancu Costica

Dinamo – Ganau Ioan

CSS 2 – Nita Grigore

CSS 2 – David Ana

CSS 2 – Grigore Gabriela

CS Balotesti – Alexandru Daniel

CSO VOluntari – Lupu Ioan

CSS 3 Steaua – Banica Valentin

Bogdan Stefanescu

Daniel Monea

Cristina Mortu

CSM Buc – Margulescu

Probleme discutate:

-          - Asistenta medicala (Dobroesti – Fulea | CSS 2 – Harabagiu Ruxandra) neplatita

  •        - la j4 si MiniHandbal se va juca fara scor , se va face doar turneu cu 1 luna inainte de faza zonala (euroregiunea 8) unde se vor stabili echipele calificate la faza semifinala Ro3+RO8
  •         - lipsa salilor
  •         -lipsa arbitrilor la jocurile programate
  •         incepand de anul acesta NU se vor mai accepta tabele (echipele care nu vor avea carnete vor pierde jocul cu 10-0 si nu vor mai fi reprogramate pana la remedierea situatiei).
  •         termenul limita de inscriere este 05.10.2015
  •         Comisia de organizare (Tofan Laurentiu, Alin Stamatoiu, Marin Cristina)
  •         VicePresedinte CC-AMHB si coordonator activitate juniori : Alin Stamatoiu

-

Inscrieri echipe:

J1 masculin J1 feminin
Dinamo ACS Unirea Dobroesti
CTM Stoica  
   
   
J2 masculin J2 feminin
Dinamo ACS Unirea Dobroesti
Steaua CS Rapid
CTM Ghiulai CSM Bucuresti
  CTM Stanescu
   
J3 masculin J3 feminin
ACS Unirea Dobroesti CS Rapid
Scoala 88 Iancu Costica CSS 2 Chitea
CSM Bucuresti Apostol CSM Bucuresti
CSM Bucuresti Vasile Gratia Monea
AS Tonus CSS 2 Nita
  CSO Voluntari
  ACS Unirea Dobroesti
  Scoala 88 M.V. Cazacu
   
J4 masculin J4 Feminin
CSS 2 Grigore CSS 2 David
CSM Bucuresti A Vasile Scoala 88 Cazacu
CSM Bucuresti B Roata CS Rapid
CSO Voluntari CSS 2 Chitea
AS Tonus CSM Bucuresti A Moise
CS Balotesti CSM Bucuresti B Guresoaie
Tectonic ACS Unirea Dobroesti
  CSO Voluntari Curea
  AS Tonus
   
   
MiniHandbal Masculin MiniHandbal feminin
CS Balotesti A CS Rapid
CS Balotesti B Matei CSM Bucuresti A Butulescu
CSM Bucuresti A Stefanescu CSM Bucuresti B Stanciu
CSM Bucuresti B GUrau CSM Bucuresti C Marcu
CSM Bucuresti C Nistor Tectonic
Tectonic  

 

AG 23.09.2015 - Divizia B

Prezenta:

ACS Unirea Dobroesti – Tane Vasile

ACS Sarmis – Bogdan Hirdau

EVO Handbal – Tectonic – Cezar Vladut

NRG – Flori Tudor & Aida Iancu

Acvila – Popescu Doinita & Marinescu Alessia

Onix – Andreea Ivanov & Cami Nedea

AS Victoria – Neaga Catalin

Scoala 88 – Iancu Costica

Hotarari:

  1. -          Cezar Vladut va face legitimatiile la Divizia B
  2. -          Tofan Laurentiu – VicePresedinte Seniori (Divizia B)
  3. -          Comisia de organizare (Tofan Laurentiu, Alin Stamatoiu, Cristi Ardeleanu, Dan Vasiloiu, Cezar Vladut, Catalin Teglet)
  4. -        VicePresedinte CC-AMHB si coordonator activitate seniori : Tofan Laurentiu
  5. -          Daca un meci se amana …meciul restant se va juca in perioada de pauza
  6. -          echipa anunta indisponibilitatea cel tarziu martea seara pe site
  7. -          La inscrierea echipelor fiecare echipa isi desemneaza reprezentatul echipei
  8. -          Se vor stabili etape si jocurile se vor juca in ordine dupa tabela Berger
  9. -          Taxa de inscriere in campionat (50 lei) , taxa viza anuala (10 lei), legitimatie noua (5 lei) , taxa transfer (100 lei)
  10. -          Banii vor fi platiti in contul AMH si va fi adusa dovada platii (cont CEC: RO37CECEB60732RON0320499 )
  11.          Termenul limita de inscriere si trimitere a documentelor este 30.09.2015
DIvizia B masculin Divizia B feminin
Scoala 88 M.V. Evo Handball
EVO Handbal AS Victoria
ACS Sarmis ACS Unirea Dobroesti
Tectonic N.R.G.
AS Victoria Acvila
AS Handbal Muntenia
Nova’83 AS Onix
Aversa CSM Bucuresti
  CTM Cheta Covaci
Go to top