AMH Bucuresti doreste inceperea Campionatelor Municipale de Handbal 2021-2022 in data de 2 octombrie 2021.

Data limita de inscriere in competitie este luni. 27 septembrie 2021 ora 21:00.

Inscrierea se va face, pana la data mentionata, in scris, pe adresa de email Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Reguli adoptate in sedinta din 29 aprilie 2021

Juniori
Sistemul se va desfasura in mod tur-retur (fiecare echipa organizand jocuri pe teren propriu).
Sala va fi oferita pentru minim 3-5 jocuri (in functie de numarul echipelor participante la acea categorie competitionala).
Se vor respecta regulamentele FRH in vigoare si postate pe site-ul FRH – pentru competitiile de juniori
Nu se vor accepta echipa de minihandbal la J4. 

Echipele incepatoare de J3 vor putea sa se inscrie la J4 (daca nu avem competitie la J3).
Conform protocolului medical aprobat de FRH (pe care cluburile il vor respecta), minorii nu sunt obligati a face dovada de test sau vaccin.

 Seniori
Se va discuta in functie de inscrieri cu comisia de organizare pentru seniori.
Aceasta este formata din : Laurentiu Tofan, Mihnea Chear, Vladut Cezar, Dan Vasiloiu, Pirvu Mihai.
Pentru orice alte propuneri de membri va stam la dispozitie.

 

Echipe inscrise (luni- 27.09.2021 - ora 19:00 )

J2

  MASCULIN FEMININ
1 CSS Steaua Bucuresti  CSS 6
2 ACS Tonus  ACS Unirea Dobroesti
3    CT Media
4    
5    
6    
7    

J3

  MASCULIN FEMININ
1 ACS Olympic RFH ACS Olympic RFH
2 CSS Steaua Bucuresti ACS Dobai Juniorul – ACSO Juniorul
3 ACS Tonus AS Atletic Junior 2009 Calarasi
4 CS Concordia Chiajna SCM Dunarea 2020 Giurgiu
5 Cs Brazi CS Concordia Chiajna
6   CSS 6
7   CSS 2 Dogarescu
8   Cs Brazi

J4
Conform deciziei comune AMH Bucuresti + AJH Ilfov pentru J4 feminin, datorita numarului mare de echipe inscrise, se vor face 2 campionate separate (AMH | AJH Ilfov)

  MASCULIN FEMININ
1 CS Creativ CS Creativ Bucuresti
2 ACS Olympic RFH ACS Dobai Juniorul – ACSO Juniorul
3 HC Tec Bucuresti ACSO Viitorul Pantelimon - va juca in camp IF
4 CSS 2 Bucuresti CS Rapid Bucuresti
5 CS Concordia Chiajna A CSU Stiinta Bucuresti
6 CSM Buc A Barcan HC Stefan Birtalan
7 CSM Buc B Opiteanu ACS Tonus
8 CS Concordia Chiajna B CS Concordia Chiajna - va juca in camp IF
9 Academia de Handbal Dinamo SCM Dunarea 2020 Giurgiu
10 Cs Brazi CSM Buc A Nan
11   CSM Buc B Morosanu
12   CSM Buc C Cucu
13   CSM Buc D Barbieru
14   CSM Buc E Nan Denisa
15   CSS 6
16   CSS 2 Badescu
17   AS Atletic Junior 2009 Calarasi
18   Cs Brazi

MiniHandbal

  MASCULIN FEMININ
1 CSS 2 Bucuresti ACSO Viitorul Pantelimon
2 CS Creativ CS Rapid Bucuresti
3   SCM Dunarea 2020 Giurgiu
4   CSS 6
5   CSS 2 Badescu
6   CS Creativ
7   ACS Unirea Dobroesti
8   CS Tunari Gheorghe
Go to top