divizia b

  • Divizia B 2014-2015

    Echipe inscrise la Divizia B (masculin + feminin) sezonul 2014-2015

    Divizia B masculin (click pe echipe pentru a descarca tabelul cu jucatori)

    1 EVO  
    2 Aversa  
    3 AS N.R.G.  
    4 CS Stefanesti  
    5 ACS Unirea Dobroesti  
    6 Nova'83  
    7 HC Olympic Muntenia  
    8 AS Victoria  
    9 AS Handbal  
    10 CSM Dunarea Giurgiu  
    11 Sport&Friends  
    12 CS Danubius Calarasi  

     

    Divizia B feminin(click pe echipe pentru a descarca tabelul cu jucatori)

     

    1 CSM Bucuresti  
    2 N.R.G  
    3 CSU Agronomia  
    4 AS Victoria  
    5 HC Olympic Muntenia  
    6 AS Sportul Aninoasa  
    7 EVO  
    8 CSS 5  
    9 ACS Unirea Dobroesti  
    10 CS Danubius Calarasi  
    11 Nova'83  

     

     

     

  • Sedinta organizare Play-Off Divizia B masculin

    Joi, 15.05.2014, incepand cu ora 19:00, la sediul AMH din incinta Liceului Kretzulescu s-a organizat sedinta in vederea organizarii Play-Off-ului pentru Divizia B masculin.

    Ordinea de zi:
    - stabilirea modului de organizare a Play-Off-ului
    - numarul de echipe ce urmeaza a participa in Play-Off
    - tragerea la sorti a jocurilor
    - regulament organizare Play-Off
    - alte probleme

    Participanti: Florin Stroescu (Presedinte Comisia de Antrenori), Pirvu Mihai (Presedinte Comisia de Competitii), Paunescu Vali (AMC) , Mihnea Chear (Nova'83), Ionut Ivan(Dobroesti), Vladut Cezar (EVO), Catalin & Bogdan (HC Muntenia), Ionut (Stefanesti).

    Decizii:

    -  Play-Off-ul se va desfasura cu primele 6 echipe din clasamentul ce a rezultatul dupa disputarea turului

    - Jocurile se vor disputa in 7-8 iunie (jocurile eliminatorii) apoi in 14-15 (semifinale si finale)

    - pauza intre jocuri este 30 minute

    - orice descalificare directa a unui jucator, oficial - atrage dupa sine automat suspendarea pentru urmatorul joc (pe langa decizia Comisiei de Disciplina)

    - echipele participante vor trebui sa trimita tabelul cu componenta echipelor (nume, prenume) - pe adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. -  pana la data de 28.05.2014. Echipele care nu trimit nu vor avea drept de joc, iar locul acestora va fi completat cu urmatoarele clasate.

    Datorita faptului ca CS Stefanesti si Nova'83 sunt clasate pe primele 2 locuri acestea vor juca direct in semifinale.

    Jocuri in urma tragerii la sorti:

    Dobroesti - EVO-> Castigatoarea joaca cu STEFANESTI

    AMC - Muntenia -> Castigatoarea joaca cu Nova'83

     

    Presedinte Comisia de Competitii,

    Mihai Pirvu

Go to top