minihandbal

  • MiniHandbal - Faza pe euroregiune RO8

    AMH Bucuresti organizeaza in data de 02-03.04.2016faza pe euroregiune (RO8) la MiniHandbal (masculin + feminin).

    Inscrierea se face pe email (Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.) sau la telefon : 0745609931.

    Termen de inscriere : pana la 29.03.2016 (inclusiv). Orice inscriere dupa aceasta data nu va fi validata.

    Echipe inscrise (pana 30.03 ora 10:00 ):

    Nr. Crt. MiniHandbal feminin  MiniHandbal masculin
    1 CSM Bucuresti DINAMO AMC
    2  AS Tonus CSM Bucuresti 
    3  CSS 6 CS Balotesti
    4 CSS 2  CSS 3 Steaua
    5 CS Rapid Concordia Chiajna

    Regulamentul competitiei poate fi gasit la : www.frh.ro/frh/pdf/regulamente/minihandbal.pdf

    Un club poate sa inscrie numai 1 echipa (selectionata).
    Sistemul de joc va fi stabilit in functie de numarul de echipe inscrise.

    Jocurile se vor desfasura pe teren regulamentar (nu redus) cu scor .

    Se poate juca pe baza de tabel, sau legitimatii FRH/AMH cu viza medicala valabila(individuala la fiecare jucator) obligatorie.
    Au drept de joc sportivii nascuti in anul 2005 si mai tineri.

    Regulamentul de joc:
    - Timpul de joc: 2 reprize x 15 minute
    - Pauza: 5 minute;
    - Eliminarea: 1 minut, inlocuire cu un alt jucator. Jucatorul inlocuit (eliminat) poate reintra dupa 1 minut.
    - Se recomanda ca toti sportivi/ele care sunt inscrisi/e sa participe efectiv la joc.
    Foaia de arbitraj:
    - Raport de joc FRH completata doar cu nume/prenume si anul nasterii.
    - pot fi inscrisi pana la 16 jucatori, nascuti 2005 sau mai tineri.

    MiniHandbal masculin - Sambata 02.03.2016 - Scoala 96 

    Etapa I-a echipa A   echipa B Rezultat
      Dinamo AMC   STA  
    9:00 CSM Bucuresti Concordia Chiajna  
    9:45 CS Balotesti CSA Steaua  
             
    Etapa a-II-a echipa A   echipa B  Rezultat
      STA   CSA Steaua  
    10:30 Concordia Chiajna CS Balotesti  
    11:15 Dinamo AMC CSM Bucuresti  
             
    Etapa a-III-a echipa A   echipa B  Rezultat
      CSM Bucuresti   STA  
    12:00 CS Balotesti Dinamo AMC  
    12:45 CSA Steaua Concordia Chiajna  
             
    Etapa a-IV-a echipa A   echipa B  Rezultat
      STA   Concordia Chiajna  
    13:30 Dinamo AMC CSA Steaua  
    14:15 CSM Bucuresti CS Balotesti  
             
    Etapa a-V-a echipa A   echipa B  Rezultat
      CS Balotesti   STA  
    15:00 CSA Steaua CSM Bucuresti  
    15:45 Concordia Chiajna Dinamo AMC  

     

    MiniHandbal feminin - Duminica 03.03.2016 - CSS 6

    Etapa I-a echipa A   echipa B Rezultat
      CSM Bucuresti   STA  
    10:00 CS Rapid AS Tonus  
    10:45 CSS 6 CSS 2  
             
    Etapa a-II-a echipa A   echipa B Rezultat
      STA   CSS 2  
    11:30 AS Tonus CSS 6  
    12:15 CSM Bucuresti CS Rapid  
             
    Etapa a-III-a echipa A   echipa B Rezultat
      CS Rapid   STA  
    13:00 CSS 6 CSM Bucuresti  
    13:45 CSS 2 AS Tonus  
             
    Etapa a-IV-a echipa A   echipa B Rezultat
      STA   AS Tonus  
    14:30 CSM Bucuresti CSS 2  
    15:15 CS Rapid CSS 6  
             
    Etapa a-V-a echipa A   echipa B Rezultat
      CSS 6   STA  
    16:00 CSS 2 CS Rapid  
    16:45 AS Tonus CSM Bucuresti  
  • MiniHandbal 2014-2015

    Echipe inscrise la Minihandbal (masculin + feminin) sezonul 2014-2015

    MiniHandbal masculin (click pe echipe pentru a descarca tabelul cu jucatori)

    1 CSM Bucuresti A  
    2 CSM Bucuresti B  
    3 CSM Bucuresti C  
    4 CSM Ploiesti  
    5 CS Danubius Calarasi  

     

    MiniHandbal feminin(click pe echipe pentru a descarca tabelul cu jucatori)

    1 CSM Bucuresti A  
    2 CSM Bucuresti B  
    3 CSM Bucuresti C  
    4 CSS 6 A  
    5 CSS 6 B  
    6 CSS 2  
    7 CS Rapid  
    8 CSO Voluntari  
    9 CSM Ploiesti  
    10 CS Danubius Calarasi  
  • MiniHandbal feminin- Semifinal Ro8+Ro3 - 2015/2016

    PROGRAM JUNIORI V Feminin

    Asociatia Judeteana de Handbal Prahova, CSM Ploiesti si CSO Activ Plopeni organizeaza turneul Semifinal la handbal feminin cu participarea echipelor de junioare 5 in zilele de 07 – 08 . 05 . 2016 la Sala Sporturilor din orasul Plopeni.

    Echipele participante:

                                                                                                  

    GRUPA A   GRUPA B
    1. CSM Ploiesti
    1. CSM Bucuresti
    2. CSS 6 Bucuresti
    1. CSS Slobozia
    3. CSO Activ Plopeni
    1. Rapid Bucuresti
    4. CSS 2 Bucuresti  
    1. CSS Targoviste

                 Au drept de joc sportivii nascuti in 2005-2006 si mai tineri. In toate fazele competitiei echipele participante au obligatia de a folosi numai sportivi proprii.

                 Legitimarea sportivilor se va face pe baza de : Legitimatie F.R.Handbal sau Copie xerox a Certificatului de Nastere cu poza si viza medicala – vizata de AJH/AMH.

                 Regulamentul de joc : - Timpul de joc : 2 reprize X 15 minute ; - Pauza : 5 minute ; Eliminarea : 1 minut. Se recomanda ca toti sportivii inscrisi in Raportul de Joc sa participe la fiecare joc.

                   Cheltuielile de organizare (sala de sport, asistenta medicala si arbitraj) inclusiv diplôme de participare sunt suportate de AJH Prahova, CSM Ploiesti si CSO Activ Plopeni.

                   Pentru cazare si masa, persoana de contact Dl Iancu Cristian : 0722.287.788

                    

               

               

    Anexam programul oficial al jocurilor :                                 

                                                  

    PROGRAMUL JOCURILOR OFICIALE

    TURNEUL JUNIORI 5 Feminin

    SALA SPORTURILOR PLOPENI

    Data Ora Grupa Jocul
    Etapa I        
    07.05.2016 10 : 00 A CSM Ploiesti CSS 2 Bucuresti
    07.05.2016 10 : 45 B CSM Bucuresti CSS Targoviste
    07.05.2016 11 : 30 A CSS 6 Bucuresti CSO Activ Plopeni
    07.05.2016 12 :15 B CSS Slobozia Rapid Bucuresti
    07.05.2016 13 :00 A CSO Activ Plopeni CSS 2 Bucuresti
    07.05.2016 13 :45 B CSS Targoviste Rapid Bucuresti
    07.05.2016 14 :30 A CSM Ploiesti CSS 6 Bucuresti
    07.05.2016 15 :15 B CSM Bucuresti CSS Slobozia
                          
    08.05.2016 9: 00    A CSM Ploiesti CSO Activ Plopeni    
    08.05.2016 9 : 45      B CSM Bucuresti Rapid Bucuresti
    08.05.2016 10 :30      A CSS 6 Bucuresti CSS 2  Bucuresti        
    08.05.2016 11 :15      B CSS Slobozia CSS Targoviste
          FINALE  
             
    08.05.2016 12 :15   Locul 2 Gr A Locul 2 Gr B
    08.05.2016 13 :00   Locul 1 Gr A Locul 1 Gr B
                       

     

     

     

  • MiniHandbal masculin - SemifinalRo3+Ro8 - 2015/2016

    PROGRAM JUNIORI V Masculin

    Asociatia Judeteana de Handbal Prahova, CSM Ploiesti si CSS Ploiesti organizeaza turneul Semifinal la handbal masculin cu participarea echipelor de juniori 5 in zilele de 14 – 15 . 05 . 2016 la Sala Sporturilor din orasul Plopeni.

    Echipele participante:

                                                                                                  

    GRUPA A   GRUPA B
    1. CSM Ploiesti
    1. CSM Bucuresti
    2. CS Balotesti
    1. CSS Ploiesti
    3. ACS Piticul 2013 Fetesti
    1. Dinamo AMC
    4. CSA Steaua  
    1. ACS Olimpic Mizil

                 Au drept de joc sportivii nascuti in 2005-2006 si mai tineri. In toate fazele competitiei echipele participante au obligatia de a folosi numai sportivi proprii.

                 Legitimarea sportivilor se va face pe baza de : Legitimatie F.R.Handbal sau Copie xerox a Certificatului de Nastere cu poza si viza medicala – vizata de AJH/AMH.

                 Regulamentul de joc : - Timpul de joc : 2 reprize X 15 minute ; - Pauza : 5 minute ; Eliminarea : 1 minut. Se recomanda ca toti sportivii inscrisi in Raportul de Joc sa participe la fiecare joc.

                   Cheltuielile de organizare (sala de sport, asistenta medicala si arbitraj) inclusiv diplôme de participare sunt suportate de AJH Prahova, CSM Ploiesti si CSS Ploiesti.

                   Pentru cazare si masa, persoana de contact Dl Iancu Cristian : 0722.287.788

                    

               

               

    Anexam programul oficial al jocurilor :                                 

                                                  

    PROGRAMUL JOCURILOR OFICIALE

    TURNEUL JUNIORI 5 Masculin

    SALA SPORTURILOR PLOPENI

    Data Ora Grupa Jocul
    Etapa I        
    14.05.2016 10 : 00 A CSM Ploiesti CSA Steaua
    14.05.2016 10 : 45 B CSM Bucuresti ACS Olimpic Mizil
    14.05.2016 11 : 30 A CS Balotesti ACS Piticul Fetesti
    14.05.2016 12 :15 B CSS Ploiesti Dinamo AMC
    14.05.2016 13 :00 A CSA Steaua ACS Piticul Fetesti
    14.05.2016 13 :45 B ACS Olimpic Mizil Dinamo AMC
    14.05.2016 14 :30 A CSM Ploiesti CS Balotesti
    14.05.2016 15 :15 B CSM Bucuresti CSS Ploiesti
                          
    15.05.2016 9: 00      A CSM Ploiesti ACS Piticul Fetesti    
    15.05.2016 9 : 45      B CSM Bucuresti Dinamo AMC
    15.05.2016 10 :30      A CSA Steaua CS Balotesti   
    15.05.2016 11 :15      B CSS Ploiesti ACS Olimpic Mizil
          FINALE  
             
    15.05.2016 12 :15   Locul 2 Gr A Locul 2 Gr B
    15.05.2016 13 :00   Locul 1 Gr A Locul 1 Gr B
                       
             
Go to top